Shape

BRS Danışmanlık

Dijital Marketing Danışmanlığı Hizmetimiz

Dijital marketing nedir?

Şirketler neden dijital pazarlamaya gereksinim duyar?

Dijital marketing danışmanlığı nedir?

Dijital pazarlama danışmanlığı neleri kapsar?

Dijital Marketing Danışmanlığı Hizmetimiz

Günümüzde internetin yaygınlaşmasıyla neredeyse her ürün ve hizmetin dijital alana taşınması mümkün hâle geldi. Dijital alana taşınan bu ürünler, zaman içinde aynı ürünü pazarlayan farklı şirketlerin de olmasıyla kendini rekabet içinde bulmaya başladı. Bir ürünü üreten birçok şirketin olması, tüketicilerde hangisinin daha iyi olduğuna yönelik soru işaretlerine sebep oldu. Dijital marketing ya da dijital pazarlama, tam olarak bu ihtiyacı karşılamak üzere geliştirilen yöntemleri içinde barındırır. Dijital pazar yerlerinin nereler olduğuna, bu pazar yerlerinde nasıl var olunabileceğine ve hedef kitlesini yakalamaya yönelik birçok stratejik açıklama bu kavram içindedir. Şirketler hâlihazırda bu kavrama ve bu kavramın nasıl işleyeceğine yabancı olabilir. Dijital marketing danışmanlığı hizmetimiz tam da bu ihtiyacı karşılayabilmek üzere tasarlanmıştır.

Bu yazı içinde dijital pazarlamaya ilişkin ayrıntılara şu başlıklarla değineceğiz:

 • Dijital marketing nedir?
 • Şirketler neden dijital pazarlamaya gereksinim duyar?
 • Dijital marketing danışmanlığı nedir?
 • Dijital pazarlama danışmanlığı neleri kapsar?
 • Dijital marketing danışmanlığının avantajları nelerdir?

Dijital Marketing Nedir?

Pazarlama, bir ürün ya da hizmetin potansiyel alıcılara ulaştırılması amacıyla gerçekleştirilen faaliyetleri kapsar. Dijital marketing (pazarlama) ise sosyal medya, e-posta, mobil uygulamalar ve web siteleri gibi medya kanalları aracılığıyla internet üzerinden potansiyel alıcılara ulaşmayı ifade eder. Bu amaçla dijital medya kanallarında reklamlar verilir ya da organik reklamları aktif ederek web sitesi ve sosyal medyalarda içerikler üretilir.

Şirketler neden dijital pazarlamaya gereksinim duyar?

Şirketler nasıl ki fiziksel noktalarda reklamlara ihtiyaç duyuyor, dijital pazarlamaya da benzer sebeple gereksinim duyarlar. Fakat buradaki rekabet fiziksel alandakinden çok daha fazladır. Doğru bir şekilde dijital marketing yapıldığında fiziksel alandakine göre daha fazla kişiye ulaşabilme şansı vardır. Bu nedenle daha önce dijital alanda yer almayan şirketler de zaman içinde bu pazarlama stratejilerine ihtiyaç duyarak danışmanlık almaya başlar.

Dijital Marketing Danışmanlığı Nedir?

Çoğu şirket bünyesinde pazarlama için bir departman bulundurmayabilir. Bulundurduğu departmanın pek tabii digital marketing alanında uzman seviyede bilgisi olmayabilir. Böyle durumlarda şirketler bu alanda uzman kadrosuyla hizmet sağlayabilecek firmalara ulaşır. Dijital marketing danışmanlığı, şirketlerin dijital alanda var olmalarını, rekabet edebilmelerini ve kendilerini daha iyi ifade edebilmelerini sağlamak için hizmet veren bir alandır. Bizler de bu alanda uzman kadromuzla destek sağlamaktayız.

Dijital pazarlama danışmanlığımız neleri kapsar?

Dijital marketing danışmanlığı almak isteyenler bu kapsamda nasıl bir destek sağlandığını merak edebilir. Bizler dijital pazarlama konusunda şu aşamalarla şirketlere destek sunmaktayız:

 1. İlk olarak şirketi yakından tanımaya çalışıyoruz. Pazarlamada kullandıkları dili, ofis içi iletişimlerini, pazarladıkları ürünleri ya da hizmetleri ve daha önce satış yapmış olup olmadıklarını dikkatle inceliyoruz.
 2. Daha sonra bu hizmetle neyi hedeflediklerini soruyoruz. Bizce bu aşama stratejimizi belirlememiz için önemlidir. Örneğin, şirket satışlarını artırmak istiyor olabilir ya da müşteri sadakatini kazanmayı amaçlayabilir. Bunun yanı sıra yalnızca bir proje için dijital marketing danışmanlığı almak isteyebilir. Bu konuda netleşerek notlarımıza devam ediyoruz.
 3. Şirket eğer daha önce satış yaptıysa satış yaptıkları kitle hakkında demografik bilgilere ulaşıyoruz. Eğer daha önce satış yapmamışlarsa hedef kitleleri hakkında detaylı bilgi topluyoruz.
 4. Hedef kitlesini belirlemek, dijital medya araçlarını seçmek konusunda oldukça önemli bir aşamadır. Kitlenin en çok hangi sosyal medya kanallarını kullandığını tespit ederek özellikle o kanallardaki şirket aktifliğini artırmayı hedefliyoruz.
 5. Tüm bunları belirledikten sonra ekibimizle birlikte gerekli noktalarda şirket için hesaplar açıyor, tasarımları düzenliyor ve yazıları hazırlıyoruz. Ardından haftalık ve aylık takiplerle verileri analiz ederek ilerlediğimiz nokta hakkında somut bilgiler topluyoruz.
 6. Dijital marketing danışmanlığı hizmetimiz bu aşamalarla gerçekleşiyor. Ne kadar süre için danışmanlık sağlayacağımıza şirketle birlikte karar veriyoruz.

Dijital Marketing Danışmanlığının Avantajları Nelerdir?

Dijital marketing danışmanlığı alarak rekabet ettiğiniz şirketler arasından sıyrılıp hedef kitlenize ulaşabilme şansı edinmeniz mümkündür. Hedef kitleniz önünde görünür olmak, şirketin paylaşımlarının ve kampanyalarının onlara doğrudan ulaşması ve en nihayetinde sadakatlerini kazanmanız mümkün hâle gelecektir.

 

Dijital pazarlama danışmanlığı, şirket ve müşteri etkileşiminin doğal bir şekilde gelişmesini sağlayan bir hizmettir. Müşterilerin sizi 7/24 görebileceği ve ürün ya da hizmetlerinizi inceleyebileceği bir alan sunmuş olacaksınız. Bu sayede reklamlarınızın belirli bir kısıtlı süresi olmayarak her an yeni bir müşteriyi dönüşüm huninize alma şansı edineceksiniz.

Detaylı bilgi için bize ulaşın.

BRS Danışmanlık olarak sağladığımız distribütörlük hizmeti hakkında daha fazla bilgi için bizlere iletişim numaramızdan ya da e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.